kreacja ciala
kreacja ciala

Metamorfoza

Kompleksowa odmiana i odświeżenie (prezent okazjonalny dla Twoich pracowników. W czasie warsztatów mają miejsce spotkania indywidualne z brafitterką, dietetyczką, wizażystką i stylistką, a mężczyżni dodatkowo z koneserem alkoholi. Zapraszamy do naszej siedziby.

Wizerunek biznesowy – dodatek czy klucz do sukcesu?


„Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – w dzisiejszych czasach okazuje się, że to stare powiedzenie z dnia na dzień zyskuje na mocy. Nasz wizerunek ma ogromny wpływ na to, jak postrzegają nas inni ludzie i zawsze tak było. Nie zawsze jednak sposób, w jaki odbijamy się w oczach innych stanowił przedmiot badań naukowych i narzędzie do świadomego i celowego osiągania celów biznesowych. W XXI wieku osoba, która nie buduje w sposób świadomy swojego wizerunku może znaleźć się na dużo mniej korzystnej pozycji względem osób, które o niego dbają szczególnie ze względu na wysokość standardów, która wzrosła w tej materii w ciągu ostatniej dekady.
Ubiór, akcesoria, fryzura, postawa, ton głosu, sposób gestykulacji czy poruszania się – wszystko to i jeszcze więcej detali składa się na nasz ogólny obraz, jaki prezentujemy innym na co dzień. Mawiamy, że „nie szata zdobi człowieka”, jednak okazuje się, że przynajmniej na płaszczyźnie biznesowej to powiedzenie nie znajduje zastosowania. Nie każdy jest skłonny akceptować ten fakt, jednak każdy szczegół składający się na całokształt naszego wizerunku może mieć niebywałe znaczenie, zwłaszcza w stosunkach zawodowych.. Istotne jest nie tylko to, co mówimy, poziom merytoryczny czy treść, jaką staramy się - kolosalny wpływ na to, jak odbiorą nas inni mają również, a nawet przede wszystkim sygnały, które wysyłamy drogą niewerbalną – a jest ich cała masa. Umiejętność rozpoznawania ich i kontrolowania, czyli zdolność świadomego kreowania pozytywnego wizerunku sprawia, że stajemy się bardziej atrakcyjni dla osób, z którymi mamy styczność – jesteśmy odbierani jako bardziej profesjonalni, wiarygodni, rzetelni, kompetentni a jednocześnie sami ze sobą czujemy się bardziej pewni siebie. W sytuacjach takich jak rozmowa kwalifikacyjna czy ważne negocjacje nawet drobny detal taki jak siła uścisku dłoni czy kolor marynarki może przeważyć szalę na naszą stronę lub przyczynić się do niepowodzenia, dlatego nie warto oddawać tej płaszczyzny walkowerem. 
Oczywiście wygląd czy charyzma to także poniekąd cechy, z którymi przychodzimy na świat. Można jednak pracować nad nimi i rozwijać je w określonym kierunku – wystarczy odpowiednia ilość pracy i wsparcia, które nieraz utrzymuje nas przy własnych postanowieniach a czasami polega także na współpracy z profesjonalistami, którzy w sposób świadomy i przemyślany pomagają dobrać i wprowadzić strategię zmiany wizerunku. W pracy nad polepszeniem sposobu prezentowania się okazuje się być użytecznych wielu specjalistów – tylko od nas i specyficznych potrzeb, jakie akurat mamy zależy, kogo zaangażujemy w ten proces. Może to być stylista, wizażystka, coach, psycholog i inne osoby będące blisko zagadnień budowania pozytywnej autoprezentacji.
W Kreacji Ciałaprzeprowadzamy metamorfozy pracowników małych i większych firm. Jesteśmy zadowoleni, ze dzięki współpracy interdyscyplinarnego zespołu jesteśmy w stanie dołożyć swoją cegiełkę do sukcesu kolejnych klientów. Nic tak nie daje energii do działania, jak obserwowanie efektów swojej pracy 😊Tym bardziej zachęcamy Was do poszerzania wiedzy na temat biznesowego wizerunku i tworzenia go w sposób świadomy ponieważ widzimy, że to naprawdę działa! „Trening czyni mistrza” - warto więc inwestować w siebie i zwracać szczególną uwagę na sposób, w jaki się prezentujemy w środowisku zawodowym a wysiłek na pewno się nam opłaci. Zainteresowanych pogłębieniem tematu zapraszamy także oczywiście do kontaktu z nami oraz współpracy 😊